0917 158 057
Vyberte stranu

Odpoveď na túto otázku nebude, že: najlacnejšie. Ale ani najdrahšie. Keď som bola ešte tehotná, odvšadiaľ som čítala a počúvala, že také, ako sa vyrábali kedysi, už nekúpim.

Vošla som do detského obchodu a v rámci výbavičky kúpila nejaké české plienky. Po vypratí boli tenké a drsné. Po ďalšom vypratí v našej tvrdej vode hotový šmirgeľ. Žehlením trochu zmäkli, trením látky o látku tiež, ale zázrak sa nekonal. Ani čo sa týka savosti.

Skutočne nie sú lepšie možnosti? Vyššiu kvalitu nenájdem?

To som ešte nepoznala českú rodinnú firmu Xkko. Prvé látkové plienky, ktoré som od nich testovala, boli z radu LUX. Už pri nich som bola ohromená gramážou, savosťou a mäkkosťou.

Cena bola taktiež priaznivá a pri porovnaní s pár uchovanými kúskami, do ktorých som bola balená aj ja, by som povedala, že sú na rovnakej úrovni, možno trochu vyššej. No často som sa stretávala s kladným hodnotením aj na rad STARÉ ČASY (OLD TIMES).

Cenovo sú trošku drahšie (cca 2,20€ kus), ale po vyskúšaní hodnotím pomer cena kvalita – kvalita prevýšila cenu. Sú úžasne savé, krpec v noci už nekaká, čiže vydržia mu celú noc. Sú mäkké.

Spomínané plienky je dostať aj na našej stránke v tejto kategórii: klasické látkové plienky

Nie som zástanca prehnaného materializmu, radšej menej kvalitného, no doplnila som do výbavy celkom dosť týchto kúskov. Majú najvyššiu gramáž v Európe a pochádzajú v ekologického hospodárstva. Majú GOTS certifikát. Jednoducho kvalita za naozaj rozumnú cenu.

Bavlnené látkové plienky

Hodnotím iba bavlnené plienky. Štvorcové plienky z bambusu by som asi nepoužila na balenie. Bambus sa dosť zráža a po niekoľkých praniach môže byť plienka asymetrická. Tým sa ťažšie skladá.

Často sa mamičky nevedia rozhodnúť či kúpiť rozmer 70X70 alebo 80X80. Môj osobný názor je, že 70X70 stačí na celé plienkovacie obdobie. 80X80 by som použila až pri naozaj väčších detičkách.

Či už bavlnené alebo klasické látkové pleinky môžete použiť ako vkladačky do vrchnách nohavičiek, mnoho krásnych modelov nájdete v tejto kategórii: látkové plienky

Ďalšie zaujímavé články:

Chcete používat látkové plienky a neviete ako začať? Ponúkame Vám rýchleho sprievodcu na zasvätenie do čarov látkovania.
Ak Vám niečo nebude jasné alebo ste to tu nenašli neváhajte nás kontaktovať 
Často sa stretávam s problémom pretekania látkových plienok ako dôvod prečo ich nepoužívať. No pomerne často to nie je problém látkoviek, ale zlého používania …