0917 158 057
Vyberte stranu

Ak máte problémy so zapáchajúcimi plienkami, príčin môže byť niekoľko, najpravdepodobnejšie sú:

1) Minerály z tvrdej vody sa ukladajú naspäť do plienok. Jednoducho povedané tvrdá voda má priveľa minerálov, konkrétne vápnika a magnézia. Pracie prostriedky nepôsobia príliš efektívne v tvrdej vode, keďže pracujú na zmäkčení vody namiesto toho, aby sa sústredili na boj so špinou. Určite odporúčam do priehradky na aviváž pridať ocot alebo nejaké účinné máchadlo na báze zeolitov.

2) Ak tvrdá voda nie je tým problémom, môžete mať vo Vašich plienkach zvyšky baktérií. Existuje niekoľko veľmi jednoduchých spôsobov, ako si s nimi poradiť.(vyššia teplota 60+st. – podľa etikety, ocot, pár kvapiek citronovej silice do nádobky na aviváž, kúpeľ z kyseliny citrónovej-2sáčky zaliať prevarenou vodou do lavóra s plienkami nechať pôsobiť – do 10 minút, použiť pri praní perkarbonát…)
3) A napokon, môže to byť tým že v plienkach sú zvyšky pracieho prostriedku. Ak však používate predpísané množstvo pracieho prostriedku, dostatočné množstvo vody, nie eko program s úsporou vody, to by nemal byť veľký problém. Plienky vyperte opakovane v práčke bez pridania pracieho prostriedku.