Vyberte stranu

Dámske hygienické vložky už môžete dostať aj na stránke plienkacik.sk. V tomto článku Vám ich priblížime viac.

Ekologické a prateľné vložky sa skladajú z:

  • kontaktnej vrstvy – askamit – úžasne jemný z ekologického poľnohospodárstva
  • savé jadro – bambusový baranček
  • spodok – PUL nepremokavá vrstva

Na čo slúžia a akú majú výhodu?

Slúžia počas menštruácie, miernej inkontinencie alebo kedykoľvek, kedy by ste použili klasickú vložku. No hlavne sú neskutočne pohodlné a čiastočne vzdušné. Vôbec necítite, že máte vložku, sú pohodlné ako bavlnené spodné prádlo.

Aby sa zamedzilo posúvaniu vložky, majú dve veľkosti zapínania. Odporúčame nenosiť polyesterové spodné prádlo. Najlepšie je bavlnené.

Častá otázka: “ koľko kusov potrebujem”?

Odpoveď je individuálna. Záleží to od Vašej dennej spotreby vložiek a od toho, ako často chcete prať.

Môžete nosiť iba látkové vložky alebo ich striedať s jednorázovými alebo ich kombinovať s menštruačným kalíškom. Intímky budú v ponuke čoskoro – dizajn rovnaký len o jednu savú vrstvu menej. Rozdiel v cene -0,5€. Ak ich chcete mať prednostne našité, napíšte nám na info@plienkacik.sk . Tiež sa nebojte ozvať, ak máte špecifické požiadavky. Ak to bude možné, radi Vám vyhovieme.

Ako prať? Budú opäť čisté?

Treba ich predprať v studenej vode ak sa dá – môže nemusí – žlčovým mydlom. Následne vyprať v práčke. Ideálne postupovať ako pri látkových plienkach. Odporúčame neodkladať pranie dlhšie ako dva dni.

Či sa mi pri praní od nich nezašpini prádlo – resp. časom sa  nezanesie?

Nie buď sa predperú ručne sa od krvi očistia alebo sa pustí predpierka a až po jej skončení sa pridá prádlo. Zaniesť sa nezanesú ak sa najprv predperú v studenej vode.

Aké je to pripnutie k nohavičkám, ako dlho vydržia – či majú krídelká – alebo niečo, aby nepretiekli – či sa nejako zabraňuje pretekaniu krvi?

Zabraňuje nepremokavou vrstvou PUL. No vďaka savému jadru sa ani k nepremokavej vrstve nemusí dostať. Je to iba poistka. Pripínajú sa pomocou krídelok ktoré sa dajú nastaviť do dvoch veľkostí. Ak je zvolená správna bielizeň – bavlnená zamedzí sa posúvaniu.

Ak stále váhate či do toho ísť neostáva Vám nič iné ako vyskúšať. Na predobjednávky s dobou dodania do 16 dní máte 10% zľavu s kódom plienkacik-10. Tá platí do konca marca.

Vložky máme zatiaľ skladom, ostatné budú na predobjednávku. Doba ušitia do 16 dní. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na vyššie uvedený email alebo do správy.

Dámske hygienické vložky si môžete pozrieť na tejto stránke.

Prajeme krásny slnečný deň.