0917 158 057
Vyberte stranu

Jedna z najhorších vecí, ktorú môžete na prádlo použiť je syntetická aviváž. Málokto si uvedomuje, že syntetická vôňa je vyrábaná z ropy. Aviváž pretrvá vo Vašom prádle, znižuje savosť plienok, dráždi pokožku a je toxická pre životné prostredie. Prádlo iba navonia, ale nepomáha odstrániť prací prostriedok, ako to urobia iné , vhodnejšie prostriedky napr. ocot. Použitím kyslej aviváže (ocot, kyselina citrónová) sa pranie neutralizuje, čo je veľmi vhodné predovšetkým pre malé deti a alergikov.

Ak chcete, aby Vaše prádlo pekne voňalo, máte niekoľko možností. Tou prvou je pridať niekoľko kvapiek čisto prírodného esenciálneho oleja (zvané aj éterické oleje alebo silice) do Vášho prádla.

Ako prvé, odskúšajte si tea tree esenciálny olej pre jeho dezinfekčné – antiseptické, antibakteriálne a antimykotické vlastnosti. Je to najlepší čistič spomedzi esenciálnych olejov, hlavne ak sa snažíte nájsť prirodzenejšiu cestu na zničenie baktérií vo Vašej domácnosti bez používania chlóru a iných chemikálií.

Po druhé, vyberte si jeden z citrusových esenciálnych olejov pre ich čistiace kvality. Citrusová vôňa je veľmi obľúbená u bežných čistiacich prostriedkov pre svoju jasnosť a sviežosť. Na výber máte citrón (najpopulárnejší), sladký pomaranč, limetku, grapefruit a mandarinku.

Po tretie, vyberte si jednu z nasledujúcich skupín esenciálnych olejov: kvetinové, mätové, rastlinné alebo lesnaté silice. Z týchto sú najpopulárnejšie levandula, mäta pieporná (pepermint) a borovica.

Nechajte sa viesť Vašou osobnosťou a Vašimi preferenciami, iba sa uistite, že Váš výber sa hodí k ostatným vôňam. Tu sú príklady vôní, ktoré sa k sebe “hodia”:

* Sladká kvetinová zmes: 2 časti levandulového oleja esenciálneho oleja, 1 časť vanilkovej silice
* Pikantná kvetinová zmes: 2 časti levandule, 1 časť rozmarínu
* Kvetinová ovocná zmes: rovnaký podiel pelargónie (muškátu) a sladkého pomaranču
* Romantická zmes: rovnaký podiel ruže a muškátu
* Bylinná citrusová zmes: 2 časti citrónu, 1 časť citrónovej trávy (lemongrass), 1 časť kamilky (harmančeka)
* Svieža citrusová zmes: rovnaký podiel citrónu, citrónovej trávy a tea tree
* Citrusová zmes: rovnaký podiel citrónu a sladkého pomaranču
* Mätová zmes: rovnaký podiel mätového a eukalyptového esenciálneho oleja