Vyberte stranu

Perkarbonát sodný

Perkarbonát sodný je ekologický, počas praním sa rozkladá na sódu a peroxid, ktorý spôsobuje bielenie.

Vhodný najme pre alergikov. Ak chcete Prat na nižších teplotách, Odporučte sa pridať TAED (Tetraacetylethylendiamin) . TEAD podporuje uvoľnenie peroxidu už pri nižších teplotách. Pridáva sa ho asi 5%. Kombináciám perkarbonátu a TAED dostanete prácí prostriedok na biele, ekologický a neobsahujúci alegény.

Dávajte asi tretinu množstva, ako normálneho pracieho prášku … Peroxouhličtan sodný (tiez peroxouhličitanov sodný alebo perkarbonát sodný) je chemická zlúčeniny uhličitanu sodného a peroxidu vodíka, tvoriaci biele kryštály rozpustné vo vode. Peroxouhličtan sodný je oxidačným činidlom a Súčasti mnohých čistiace prípravkov pre domácnosť a pracovne. Napriek názvu ide v skutocnostou o perhydrát uhličitanu. Rozpustené vo vode uvoľňuje H2O2 a uhličitan sodný: 2 (Na2CO3 · 1.5H2O2) → 2 Na2CO3 + 3 H2O2 Peroxouhličtan sodný je aktívny zložkou mnohých práškových ekologických bielidiel..

Sóda bikarbóna Sodium bicarbonate / NaHCO3 / hydrogénuhličitan sodný / Natriumhydrogencarbonat / Natriumbicarbonat / baking sóda, backsoda ako súčasť potravín v prášku na pečivo E500 známa od staroveku, staroveký Egypťania ju používali pri rituálnej očiste a mumifikácii získavaná z kuchynskej soli, chlór je nahrádzaný karbonátom nachádza sa v mnohých minerálnych vodách, liečivých prameňoch ekologická, nejedovatá, čo je dôležité pre deti aj zvieratá na internete nájdete množstvo receptov, ktorých sa používa na výrobu vlastneho dezodorantu, šampónu, čistením a bielenie zubov, ošetrením pleti pri akné a podobne, výrobu čistiace prostriedkov na riad, pracích prostriedkov, zmäkčovaču vody, čistením odtokové.

Z kombináciám pracej sódy a mydla sa vyrába populárne mydlové sliz. Je ekologický či vegan samozrejme závisí na výbere ingrediencií. V každom prípade je mydlový sliz vhodný na prírodné vlákna. A keďže ide o riadna slizké hmotu, je lepšie to dávkovať do bubna, aby nič nezostávalo v priehradke.

Zeolity
Zeolity sú základom bezfosfátových pracích prostriedkov. Sú to minerály s pórovitou štruktúrou (Nerudu, hydratované silikáty). Vyskytujú sa v prírode, ale väčšinou je vyrábaná synteticky.
– maju veľmi vysokú teplotu topenia (nad 1000 ° C), a nehoria, nerozpúšťajú sa vo vode, neoxidujú vo vzduchu.  Ich najzaujímavejšia vlastnosť je, že maju pórovitou štruktúrou. vedia zachytiť iné molekuly vo svojej klietkovitej štruktúry, a to je na nich užitočné. Vďaka tomu fungujú Ako zmäkčovač vody a vodný filter. V iónmeniči je tvrdá voda (bohatá na ióny kalcia a magnézia) vedená cez trubičku naplnené sodíkom s obsahom zeolitový. Zeolity zachytíte ióny vápnika a horčíka a uvoľníme ióny sodíka namiesto nich, takže sa voda stáva mäkšia a bohatšia na sodík. Preto prostriedky na pranie a umývanie nádob obsahujúce zeolity odstráňujú vápnik a horčík a zmäkčujú vodu.

Tekuté vs práškové pracími prostriedky
– Tekuté pracími prostriedky neobsahujú bielidlá, čo je pravdepodobne ich jediná dobré vlastnosti. Pretoze viac zaťažujú životné prostredie. V tekutom pracom prostriedku sa nemôžu použiť zeolity ako zmäkčovač vody, takže musí obsahovať dvojitú dávku tenzidov, ktoré vzhľadom k obsahu vody musí byť aj konzervované.
– Nemecké spotrebiteľské testy viackrát preukázali, že práškové pracie prostriedky sú ďaleko účinnejšími ako tekuté. Viď napríklad Stiftung Warentest pracích prostriedkov 2009 Öko Test pracích prostriedkov 2010.

zdroj: SVĚT NON TOXIC