0917 158 057
Vyberte stranu

Škvrny je najlepšie odstrániť ihneď potom, ako vznikli. Po uschnutí je zvyčajne ich odstránenie omnoho náročnejšie.

Rozprašovač / sprcha. Odstránenie všetkých tuhých nečistôt z plienok a ich osprchovanie ihneď potom vo veľkej miere redukujú výskyt škvŕn, ktoré by ste museli neskôr riešiť. Osprchujte plienku rovno do záchoda alebo do vane a ak sa Vám nepodarilo odstrániť všetko zafarbenie, potrite škvrnu žlčovým mydlom.

Separačné vložky sú veľmi populárnou voľbou mamičiek, ktoré sa nechcú zaoberať sprchovaním alebo namáčaním svojich plienok. Sú výbornou prevenciou proti škvrnám. Separačné vložky môžu byť jednorázové i látkové. Nepliesť si prosím s vkladacími plienkami. Separačná plienka slúži na uľahčenie vyčistenia plienky od stolice, kým úlohou vkladacích plienok je zvýšenie savosti.

Asi ste už počuli, že slnko pomáha odstrániť škvrny z látkových plienok, ale ak ste si to nevyskúšali, tak asi neuveríte. Nuž, funguje to! Slnko je ozajstným zázračným odstraňovačom škvŕn! Odstráni škvrny nielen z plienok ale i zo šiat.

Princíp je veľmi jednoduchý. Vyložíte plienku (alebo čokoľvek iné) ráno na miesto o ktorom viete, že naň bude svietiť slniečko po väčšinu dňa. Môžete ju vyvesiť alebo iba tak prehodiť cez stoličku. Mokrú i suchú. Iba sa uistite, že zanesené miesto je celé vystavené slnku. Nechajte plienku tam do konca dňa. Keď si ju prídete večer vyzdvihnúť, nájdete svoju plienku vyčistenú. Metóda funguje i na mikrovlákno.

V zimných mesiacoch je to o trochu ťažšie vybieliť škvrny na slniečku, ale stále nie nemožné. “Vyslniečkovať” svoje veci môžete i vtedy, keď slnko v skutočnosti nevidíte. Aj v zimných mesiacoch urobte čo zvyčajne, iba to môže trvať dlhšie ako deň. A uistite sa, že veci nezmoknú. Ak si po dni nevšimnete nejaké zlepšenie, tak pravdepodobne slnko škvrnu nevyčistí a budete musieť skúsiť niečo iné.

K najúčinnejším a najdostupnejším ekologickým odstraňovačom škvŕn patria žlcové mydlo a perkarbonát sodný (sodium percarbonate, nazývaný aj soľ na škvrny, sóda obohatená kyslíkom, pôsobí ako bielidlo).Bielenie kyslíkom je výborné na odstraňovanie organických škvŕn (káva, čaj, víno, ovocné šťavy, jedlá, omáčky, tráva, krv) z textilu, plastov, sklolaminátov, porcelánu, keramiky, dreva, kobercov, asfaltu, betónu atď.

Prekarbonát nájdete aj u nás v e-shope aktivizuje sa pri teplote 60 stupňov.