0917 158 057
Vyberte stranu

Máme 6 kíl.

Nosíme novorodenecké PUL. Štvorcová plienka nám do nich už na novosklad nevojde, ale s vykladačkami sedia nádherne. Objemovo sú na nerozoznanie od jednorázovky.

Používame už aj jednoveľkostné lemovky. Sedia skvele, sú zmenšené na najmenšiu veľkosť. Pod nimi je štvorec poskladaný na novosklad.

Jednoveľkostná lemovka

Vetranie dieťatka

Minulý mesiac som zabudla napísať o čare vetrania bábätka. A ako to robím?

Aby mi stačila jedna až dve prebaľovacie podložky, ktoré nemusím neustále prať, pod zadoček jej podkladám štvorcovú plienku. Ak sa vypišká či vykaká, nemusím prať celú podložku, ale vymením štvorec zložený na štvorec :D, a vetram ďalej.

Vďaka vetraniu ráno a večer si krásne pokopká, poprdká a pokožku má krásnu. Potom umytú a vysušenú zabalíme do bavlnky.

Vetranie so štvorcovou plienkou. Samozrejme v praxi bez tej plienky :).

Posuny v kakaní

Inak krpaňa už nekaká každý deň, ale raz za 5 dní (nezľaknite sa, ak dieťatko na materskom mliečku kaká raz za 5 dní. Mliečko je veľmi vstrebateľné takže je to ok).

Čiže aj plienočky začínajú byť čisté, bez fliačkov. Samozrejme môžete mať aj bez fliačikov, ak každú kaku predperiete. Ale mne fľak pokiaľ je plienočka čistá a dobre vypratá nevadí.

Ten sa po pár praniach sám vyperie a mne starostlivosť o látkovky neuberá ani sekundu navyše (v porovnaní s jednorázovkou). Veľmi sa mi páči veta, plienky nie sú svadobné šaty. A to je pravda 😊

Hlavne žiaden stres

Keď  sa správne naučíte používať látkovky, je to na nerozoznanie od jednorázoviek. Tie musíte kúpiť, preniesť a neustále vyhadzovať do smetiakov. Nedajbože čakať na zľavy…

Látkovky po použití vyperiete, vyvesíte a poskladáte. Časovo to isté, do kontaktu so stolicou prídete tak či onak, lebo pokožku dieťatka vyčistiť musíte.

Lemovka panda

Často sa pýtate, ako so stolicou? Či to nie je obtiažné odstrániť ju z plienky. Na toto sú určené jednorázové separačky. Tenký papierik na ktorý sa dieťatko vykaká ide do koša.

Dáva sa ako kontaktná vrstva na plienku. Ale vôbec vám to netreba kupovať. Stolicu dávate dole aj z pokožky a dať  ju dole z plienky je ešte jednoduchšie. Väčšinu vyperie práčka.


Ďalšie zaujímavé články: