0917 158 057
Vyberte stranu

Dôvody prečo lacné látkové plienky cez čínsky web vôbec nemusia byť lacnejšie.

Zopár dôvodov prečo lacné látkové plienky nemusia byť vždy dobrá investícia:

  • Z Číny vám neporadia, ako efektívne vyskladať výbavu. Nepotrebujete toho väčšinou až tak veľa, ako si myslíte, a preto môže byť finálna cena drahšia.
  • Ak máte problém s používaním, tak vám nevedia kamarátky či susedy, a ani na čínskom webe poradiť. V dnešnej dobe už nelátkujú všetci, ako to bolo niekedy. My Vám naopak radi poradíme, vyriešime vás problém, rozlúskneme záhadu prečo vám to nefunguje 😊.
  • Ak sa s plienkou niečo stane, do Číny nepošlete nabiť cvok či vymeniť suchý zips.
  • Nemáte záruku že je to zdravotne nezavädne.
  • Môže vám prísť zlý kus tovaru, poškodený, inej kvality ci úplne nefunkčný.

A v neposlednom rade to najdôležitejšie

Keď si kúpime lacnú vec, znamená to, že niekto na tom bol zneužitý. Proste matematika nepustí. Stačí sa zamyslieť, skúsiť to prepočítať a prídeme na to, že nevychádza, aby z tej ceny bol niekto dôstojne zaplatený.

Je jedno či objednáte priamo z čínskeho e-shopu, či od slovenskej firmy čo si dá šiť do Číny. Tvrdia, ako sa majú Číňania dobre, a ako im to stačí. Nech sa bijú do hrude, ako chcú, pravda to nie je. Chcú, aby to bola pravda, lebo z toho zneužívania bežných ľudí profitujú tiež.

Už som počula plno „rád“, ako mám dať tiež šiť do Číny, je to lacné a robia to skoro všetci. Ja lacným veciam hovorím nie. Rada podporím vec, ktorá ma skutočnú hodnotu. Nikdy nesúperím a nekonkurujem s poctivými výrobcami. Im naopak veľmi a úprimne prajem nech sa im darí. A s firmami čo podvádzajú s nimi ťažko súperiť, keď máte diametrálne odlišné náklady a zisky.

Ale to ma netrápi. Lebo sú stále vďační zákazníci, ktorí našu tvorbu ocenia kúpou, pochvalou či skutočným odporúčaním. Skutočným preto, lebo dajte si pozor na trollov, neverte soc. sieťam všetko, veľa odporúčaní je aj platených či dohodnutých.

Poctivá domáca výroba

Kúpou našich produktov nepodporujete iba nás a naše krajčírky. Podporujete aj našich poctivých dodávateľov. Mali by sme si vážiť pokiaľ to máme, veď Slovensko má až 95% dovozených tovarov. Chýba veľmi málo ku 100%, ale taktiež veľmi málo k 90%.

Čo všetko je zahrnuté v cene naších výrobkov si môžete prečítať v tomto článku.

Ako sa rozhodneme? Rozdiel v cenách, keď kupujeme na Slovensku (slovenské vs. čínske veci) často nie je až tak zásadný, ale pridaná hodnota je obrovská.

Uvediem konkrétne čísla:

SR – rok 1990 33,31% dovozu. Rok 2018 95%.

ČR –  rok 1990 30% dovozu. Rok 2018 72%.

S Rakúskom sa často porovnávame, ako sa oproti nim máme zle. Nie je aj to ukazovateľ? Veľmi si potrpia na tom čo kupujú a podporujú svoje výrobky, aby ich ľudia mali prácu.  Lebo stále nie sú tak bohatý aby kupovali lacné. Rok 1990 35% a rok 2018? Iba 50%!

A na rečičky typu, na Slovensku nemá kto šiť neskočte. Je tu mnoho špičkových krajčírok, ktoré pracovali v už skrachovaných závodoch. Ale samozrejme, nakúpiť stroje a férovo platiť… to by sme sa dostali k iným nákladom a ziskom, ako keď objednáme prácu z krajín s otrockou prácou.