0917 158 057
Vyberte stranu

Malá priberá rýchlo, faldíky pribúdajú, čiže novorodenecké PUL sme už úplne vyradili. Používame vkladačky aj štvorcové plienky. Štvorce ešte neskladám na obdĺžnik, aby nebol veľký objem. Používam stále novosklad.

Tento mesiac sme začali viac chodiť mimo domu keďže je leto. Preto si viac rozpíšeme o tom, ako sa starať o látkové plienky mimo domu.

Pobyt na chate

Na chate boli tri látkované deti. A čo je ešte lepšie, nebola tam s nami ani jedna jednorazová plienka.

Trochu k údržbe mimo domu: Možností je viac. Podľa toho, či je práčka alebo nie. Ak práčka je, tak údržba je rovnaká, ako doma.

Ak práčka nieje, idete iba na pár dní, plienky nechajte opišané vyschnúť, a po vyschnutí uložíme do vreca a následne doma vyperieme. Ak je plienočka okakaná pred schnutím preperieme rukami.

Vrece na použité plienky je ideálne na cesty. Neprepustí vlhko ani pach, zabere minimum miesta.

Ak idete na dlhšie a plienky chcete znova použiť, tak ich v rukách vyperieme. Ďalej pre dosiahnutie dezinfekcie môžete buď  v umývadle zaliať vriacou vodou s perkarbonátom, alebo vyvariť v hrnci ako to robievali naše staré mamy.

Vysušiť plienky je najideálnejšie na slniečku. Má bieliace a antibakteriálne účinky.

Upozornenie, vyvárať a zalievať vriacou vodou nesmieme PUL materiály, čiže – nepremokavé nohavičky, kapsovky a vrece na plienočky.

Potom najideálnejšie je vyvesiť na slniečko. To naše peľuchy vydenzifikuje a vybieli. 

Poznámka Manžela

Ešte by som chcela uviesť krátku poznámku od môjho manžela, ktorý na látkovanie tiež nedá dopustiť a jednorázove by v živote nepoužíval.

Minule mi povedal, že prebaľovanie pomocou látkových plienok nie je také zložité, ako sa o ňom hovorí. On to robí rád a v podstate všetko už vie. Samozrejme, okrem toho uzla čo robím na noc (balenie na novosklad) 🙂


Ďalšie zaujímavé články: