0917 158 057
Vyberte stranu

Tento článok ste v písali vy. Prostredníctvom sociálnych sietí ste mi zodpovedali dve otázky.

  • Čo bol Váš najväčší strašiak, ak ste chceli látkovať?
  • Čo bol Váš najväčší strašiak už počas látkovania?

V nasledujúcich riadkov uvádzam Vaše najopakovanejšie odpovede:

Odpoveď 1

Najväčší strašiak, že to celé bude časovo náročné tak, že prejdem na pampersky.

Prenášanie plienok a skladovanie, keď nie sme doma, alebo na cestách (tj keď mame vrece a zvyčajne možnosti prať). Ak ideme k rodine, všade už mame zásoby plienok aby sme neprenášali kvantum, ale ak ideme inam na dlhšie, je to horšie. Inak nič.

Odpoveď 2

Najväčší strašiak, že nebudem vedieť poskladať plienku štvorcovú a ide to že super ľahko 😉😉

Odpoveď 3

Strašiak bol to, že som si myslela, že to je zdĺhavé balenie. No nie je 😃, naučila som sa to za jeden deň, samozrejme s tvojou pomocou. Teraz už len dolaďujem detailiky novorodeneckého skladu tak, aby to 💩nepretieklo na Pullky, no zatiaľ sa mi nedarí 😆.

Ta veľká ritka u novoška 😊, ale tak nejak to dávame.

Odpoveď 4

1. Rôzne sklady 😁, ale vyriešené jednoducho, používam iba SIO a žiadne sklady nie sú potrebné 😎 2. Neviem či by som to označila za nepohodlie, alebo nešťastné riešené oblečenie, mám tiež “buchtu” a v kombinácii s látkovou plienkou mám pocit, že ju musím do jej veľkosti trochu “narvať” 😁 neočakávam ani, že bude nosiť legíny, ale ani mi to nechýba, v teplákoch vyzerá tiež spokojná 😄

Odpoveď 5

Pozdravujem 🙂.

Ja ešte nelátkujem, lebo princezná sa ešte nosí v bruchu 😄, ale k látkovaniu som sa sama odhodlala skrz niekoľkých veci.

Financie, ktoré mi bábätko preští a prekaká – však to je dovolenka v Chorvátsku na 2 týždne 😄
Zdravšia pokožka bábätka – bez umelín v jednorazovke.

Snáď rýchlejšie odplienkovanie – látkova neschová mokro a aj mňa tak mamka odučila od plienky, že som mala latkové a stačili dva dni bez plienky a boli sme kámoši s nočníkom.

A čo nepohodlie? To ešte uvidím 😄.
Vidím v tom viac práce, uskladniť plienky, prať, žehliť, ale všetko ma svoje čaro 😄.

Poznamka Plienkáčiku: žehliť netreba 😊. Uskladnenie je vec pohľadu, pri uskladnení nemusíte ísť do obchodu a prenášať balíky plienok 😊. To je celkom pekný benefit.

Odpoveď 6

Najväčší strašiak, že koľko to stojí, čakala som trochu lacnejšie. Ale výbavu mám z kapsoviek, čiže tá drahšia cesta bola moja voľba.

Ale už s vašou výbavou látkujem druhé dieťa, čiže som ušetrila mnoho peňazí. Stále som paf z tých krásnych plienočiek, látkovanie je radosť. Ďakujem za všetky rady na začiatku. Veľmi pomohli, nijako nepociťujem, že by som mala diskomfort kvôli nepoužívaniu jednorázoviek.

Ste super, veľmi vám fandím. Prajem požehnaný deň!

Odpoveď 7

Najväčší strašiak –  všetci okolo a ich hrozné komenty, a realita bola na začiatku trochu nie ružová, nevedela som dobre narábať, ale rýchlo som sa naučila. Mamka mi pomohla. Inak moja mamka sa v látkovaní vyžíva viac ako ja. Hihi.

Odpoveď 8

K látkovaniu som si na začiatku cestu nenašla. Nelátkovali sme. Až do 9 mesiaca kedy z jednorazoviek začali zdravotné problémy. No a látkujeme do dnes. Nie je to tak strašné ako sa zdá, stačí na začiatku trochu chcieť.

Chcem sa poďakovať všetkým čo si našli časť napísať svoje skúsenosti a zapojili sa do tohto prieskumu.

Lenka Diczházyová – Plienkáčik