Vyberte stranu

Žiaľ budem písať z vlastnej skúsenosti. Stalo sa nám. Látkovali sme hneď po návrate z pôrodnice. Po pár mesiacoch sme na výlet zbalili jednorázovky. To malo za následok vznik vredu.

Najprv vred vyzeral len ako navretá žilka. Tá sa zväčšovala. Zašli sme na detskú chirurgiu. Kvôli vredu chceli dať vtedy len pár mesačného drobca do narkózy a rezať (rutinný postup).

Na našu otázku z čoho vznikol, nám lekár na detskej chirurgii povedal, že je to pomerne časté.  Jednorázovky robia rôznu šarapatu. Odporúčanie: máme si nájsť také, ktoré malého nebudú dráždiť. Pri látkovkách sa zasmial, že už nie sme v dobe, kedy by som sa mala trápiť s látkovkami. No žial, asi nepoznal práčku alebo moderné látkovky. Inak si toto tvrdenie veľmi neviem vysvetlit. Ale to nieje podstatné.

Dôležitá je otázka:

“Vystavila som malého nebezpečenstvu tým, že mu nedávam pravidelne jednorázovky a nepripravujem jeho telo na chemickú záťaž? Samozrejme, že nie. Pravidelným vystavovaním pokožky chemickým látkam sa otupuje imunita a telo sa učí žiť s chemikáliami a už na ne ani nereaguje ako na hrozbu.

V konečnom dôsledku to vôbec nie je dobré. Z toho vznikajú alergie a rad ďalších problémov. To, že vznikol vred, bola priama reakcia na kontakt s chemickými látkami a dôkaz toho, že imunitný systém funguje správne, lebo telo sa bránilo.

Tým nechcem povedať, že ak sa po jednorázovkách nevytvorí vred, tak s dieťaťom niečo nie je v poriadku. Sú rôzne druhy plienok a  chemikálií v nich a rôzne citlivé deti. Taktiež s rôznym typom kože, genetikou a dalším množstvom faktorov, ktoré nás obklopujú denno – denne už od počatia.

A ako sme náš vred vyliečili? Posadila som ho do repikoveho kúpeľa a začal brať kordyceps.  Na kontrole o dva dni bol doktor milo prekvapený, ako sa to zlepšilo a že operácia nie je potrebná. Pri zmienke o repíku ma pochválil, že len tak ďalej a že je rád, že mamky začínajú problémy riešiť znovu tradične.  Ustupovalo to síce veľmi veľmi pomaly, ale úspešne.

Pozrite si naše prebaľovacie podložky