AKO BALIŤ NA ŠIROKO A DOSIAHNÚŤ SPRÁVNY VÝVOJ KĹBOV?

BALENIE NA ŠIROKO PRI LÁTKOVÝCH PLIENKACH

V niektorých krajinách sa od toho upustilo, ale na Slovensku je ešte stále prevažne odporúčané. Dostávame množstvo otázok na túto tému. Odpoveď je prekvapivo jednoduchá. Samotné používanie látkových plienok už je balenie na široko 😊.

Baliť na široko znamená baliť na šírku dlane. Či už používate novosklad, alebo štvorec poskladáte na obdĺžnik, či použijete vkladačky, stále je dodržaná potrebná šírka dlane.

Sú ortopédi ktorí odporúčajú používať dve štvorcové plienky súčasne, no to už je na novorodenca poriadny balík. Urobí to poriadny objem zadočku a tým pádom, dieťatko ma vyššie zadoček, ako hlavičku. Niektorí ortopédi preto odporúčajú iba jednu štvorcovú plienku.

Ak by sa vám stále zdalo, že jedna štvorcová nestačí je aj nasledovná alternatíva.

Napríklad, pri novosklade alebo yofold sklade, viete štvorcovú plienku skombinovať s vkladačkou. Tá ma podstatne menší objem, navyše dosiahnete vyššiu savosť.

BALENIE NA ŠIROKO KEĎ CHCEM POUŽÍVAŤ JEDNORÁZOVÉ PLIENKY

Ak chcete baliť na široko s jednorázovou plienkou, postup je jednoduchý. Použijem jednorazovú plienku, na ňu dám štvorcovú poskladanú na obdĺžnik, šírku dlane. Následne použijem buď novorodenecké alebo jednoveľkostné PUL nohavičky.

Ale pod fotkou je ešte jednoduchší postup ;).

Prečo tú jednorazovku nevynechať a nedopriať dieťatku vzdušnú jemnú bavlnu namiesto plastu? Látkovanie je často spojené s hŕbou predsudkou ale v konečnom dôsledku je to hračka. Akurát miesto obchodu, chodíte po plienky do práčky. A samozrejme, všetko ťa naučíme a aj počas látkovania kedykoľvek naším zákazníkom radi pomôžeme.

Zdieľaj článok:

Podobné články

Ako na zanesené plienky?

Máte doma plienky a zdá sa Vám, že už nesajú tak dobre ako na začiatku? Alebo keď sa dieťatko vypišká

Odoberajte nové články

Nákupný košík