AKO SKLADOVAŤ A PRAŤ POUŽITÉ PLIENKY?

Prať látkovky je v dnešnej dobe mimoriadne jednodché. Máme automatickú práčku, ktorá to vybaví za nás.  Vo videu popisujem ako to robím ja, už pri druhom dieťatku. Plienky mi netvoria zápach v byte, aj keď ich skladujem v kúpelni, nie na balkóne.

Vo videu som popísala spôsob skladovania a prania aj opodstatnenie týchto postupov. 

Častá otázka je aj to, s čím periem. Tak nasledovné riadky to zodpoviem.

Všetko prádlo, nie len plienky periem v mydle Alchemix. Mode obľúbené je bez vône.

Toto mydlo je 100% ekologické zložením. Podľa môjho názoru nič vhodnejšie pre citlivú pokožku či silné ekzémy na trhu nenájdete. Napriek tomu, že je takto šetrné voči nášmu zdraviu a prírode, ma skvelé pracie schopnosti. Skvelé mydlo vyrobené u našich českých susedov.

Ak máte príliš tvrdú vodu, môžete pridať ocot alebo kyselinu citrnovú. Pozor, oboje IBA DO PRIEHRADKY NA AVIVÁŽ. Octu približne pol deci, kyseliny citrónovej zhruvba ako aviváže /rozrobiť 100g kyseliny na 1l vody. 

Ak chcete pridat dezinfekciu, odporúčam perkarbonát sodný. Taktiež ekologický a pre zdravie nezávadný. Perkaprbonát slúži ako doplnok k praniu. Nie je to prací prášok.

Vrchné nohavičky PUL sa nesmú sušiť na radiátore či v mraze alebo na slnku. Naopak ak dáte plienky a vkladačky susiť na slnko, tak fľaky budete mať vyťahané a plienky dezinfikované slniečkom.

Zdieľaj článok:

Podobné články

Ako na zanesené plienky?

Máte doma plienky a zdá sa Vám, že už nesajú tak dobre ako na začiatku? Alebo keď sa dieťatko vypišká

Odoberajte nové články

Nákupný košík